Ко је Јустина Свиети-Ерсетиц?

25-годишњак је тек постао двоструки европски првак. Муж је плакао од радости

Јустини Свиети-Ерсетиц требало је мање од 52 секунде да освоји љубав целе Пољске. Прелепи спринтер донеће две златне медаље са атлетског првенства у Берлину!

Прво, у невероватном времену - 50,41 секунде (само је легендарна Ирена Сзевинска била бржа) - трчала је 400 метара и освојила златну медаљу на Европском првенству у атлетици . 90 минута касније поново је трчала - овај пут у трци на 4 400 метара - заједно са својим пријатељима борила се за победу. И она је победила! Јустина Свиети-Ерсетиц вратиће се у Пољску као херој ! А ко је ситна плавуша?

Изврсна трка за покретање програма!
Јустина Свиети-Ерсетиц свој је корак до савршенства освојила женска титула на 400 м и Пољска четврта златна медаља Европског првенства. # ЕЦ2018 # ТхеМоментпиц.твиттер.цом / Л6фВКкТ2Гх

- Европска атлетика (@ЕуроАтхлетицс) 11. августа 2020.-2021

Рођена је 3. децембра 1992. у Рациборзу. Као дете је трчала, али ... пратила лопту . На крају је почела да тренира спринт и трчање штафета . Пољску је представљала први пут 2009. године на јуниорском Светском првенству у Тиролу. Јустина је ситна (165 цм висока) и врло атрактивна плавуша . Да није било шестоструког пакета на њеном стомаку, тешко би било вјеровати да је 25-годишњакиња спорташица. Иако је њена свакодневна одећа спортски сет, у слободно време воли да носи цветне хаљине. А у суботу се у Берлину трчала за медаљама са савршеним белим и црвеним маникиром, трепавицама с маскарама и бордо мат ружем на уснама .

Породична подршка

У септембру 2020.-2021. Јустина се удала за Давида Ерсетића, који је такође спортиста. Снажни хрвач повезан с МКЗ-ом Униа Рациборз вјерно подржава своју жену .

Мој супруг доживљава сваку трку са мном веома - објаснио је спринтер новинару Прзеглад Спортови.

" Преживио је" је потцјењивање - у Берлину, када је Јустина освојила злато - Давид Ерсетиц је плакао од среће .

Такво нешто сам видео други пут у животу - признала је Јустина новинарка портала Спорт.пл. - Први пут се то догодило пре годину дана, када смо освојили бронзу Светског првенства у Лондону у штафетној трци.

Трибине у Берлину није подржавао само супруг Јустина.

Читава моја породица била је на стадиону - признао је шампион. - Кад сам је видео, у очима су ми биле сузе. Осећао сам се као да сам парализован. Поред тога, имали су транспарент са мојом фотографијом и натписом: "Без обзира на то шта се деси, ти си најбољи за горе". Огромно ме ударио.

Јустина Свиети-Ерсетиц враћа се у Пољску с двије медаље и амбициозним плановима за будућност . 2020. тркач жели да представља Пољску током Олимпијских игара у Токију. Држат ћемо прекрижене прсте! ;-)

Фотографије: Еаст Невс